המסיבה השתבשה? יש למי לפנות: מה לעשות במקרה של פציעה חמורה במהלך בילוי

מדי שנה נערכות בישראל אלפי מסיבות, חלקן בבתים פרטיים וחלקן באולמות ומועדונים. לצערנו, בחלק מהמקרים המסיבה השמחה עלולה להסתיים בעוגמת נפש גדולה, בעקבות פציעה חמורה שהתרחשה בזמן הבילוי. לפני מספר שנים המדינה רעשה בעקבות המקרה של צעירה בת 18 אשר בליין נפל עליה בטעות במועדון בדרום הארץ, ובעקבות כך היא נותרה נכה בשיעור של 100%. המקרה של הצעירה העלה למודעות הציבורית את הנושא של ביטוח סיעוד אשר נועד להבטיח כי במידה ומתרחשת פציעה, חברת הביטוח היא זו שתשלם פיצוי כספי בעבור הנזקים שנגרמו. למרות שבישראל חיים מעל ל 200,000 מבוגרים שנחשבים לסיעודיים ומדובר באחד הביטוחים החשובים ביותר, רבים מהצעירים בישראל אינם בודקים לעומק את תנאי הפוליסה ובהתאם לכך עלולים למצוא את עצמם אל מול שוקת שבורה כתוצאה מפציעה שהתרחשה ואשר בגינה לא ניתן פיצוי. כיצד תוכלו לממש את זכותכם ומה לעשות במקרה של פציעה חמורה? להלן הפרטים החשובים ביותר בנוגע להליך מורכב עד לקבלת הפיצוי ומימוש פוליסת הסיעוד – אחת הפוליסות החשובות ביותר בעבור כל אדם בישראל.

נפצעתם במסיבה? אלו הצעדים אותם נדרש לבצע

ראשית, אם נפצעתם במסיבה חשוב קודם כל לפנות לקבלת טיפול רפואי. גם פציעה שעלולה להיראות קלה כמו נפילה למשל עלולה להוביל לנזקים חמורים בדמות זעזוע מוח או פגיעה באיברים פנימיים, ועל כן פנייה לקבלת סיוע רפואי היא חיונית לטובת הערכת מצב כללית. נזקי גוף חמורים גורמים לא רק לעוגמת נפש אלא גם בעלי השלכות עמוקות על איכות ושגרת החיים, בעקבות נכות זמנית או קבוע. זה המקום לשקול תביעת סיעוד למימוש הזכויות דרך סיוע מצד עורך דין המתמחה בתחום, מתוך מטרה לדאוג למיצוי הזכויות המגיעות לכם אל מול המוסד לביטוח לאומי כמו גם חברת הביטוח. עורך הדין יפעל בשמכם, אולם בכדי להתחיל את הליך התביעה הסיעודית נדרש קודם כל לאסוף את כל המסמכים הרפואיים הנוגעים לפרטי המקרה – החל מהפינוי לבית החולים ועד הטיפולים שבוצעו בהתאם לפציעת הגוף ממנה אתם סובלים. חשוב להבין כי מדובר בתהליך שעשוי לקחת זמן, הן מבחינת היכולת להגיש תביעה אבל גם מבחינת הוכחת הנזק אל מול הביטוח הלאומי. מהם הפרמטרים שבמסגרתם קובעים האם אתם נכים סיעודיים כתוצאה.המסיבה השתבשה? יש למי לפנות: מה לעשות במקרה של פציעה חמורה במהלך בילוי.

מהם השלבים בדרך להגשת התביעה?

שימו לב כי על מנת להיות מוגדרים כחולים סיעודיים עליכם להוכיח כי אינכם יכולים לבצע שלוש מתוך שש הפעולות היומיות: להתלבש ואז להתפשט, להתקלח בכוחות עצמכם, לאכול ולשתות, חוסר יכולת לשלוט על הסוגרים, לקום ולשכב וכן חוסר יכולת להתנייד באופן עצמאי. שימו לב כי ע"פ ההגדרות נדרש להוכיח כי אינכם מסוגלים לבצע את הפעולות ברמה של 50%, מתוך מטרה לקבל הכרה כחולים סיעודיים. בכדי להוכיח חשוב לבצע מספר פעולות: איסוף החומר הרפואי, קבלת פרוטוקול מסודר של אבחנות וטיפולים רפואיים אותם עברתם באופן מסודר וע"פ הסדר הכרונולוגי, מתוך מטרה להתמודד בצורה הטובה ביותר עם נציגי חברת הביטוח שיבדקו לעומק כל פרט וכל מסמך בכדי להוכיח כי אכן נפצעתם במסגרת מסיבה וכי מגיע לכם פיצוי במסגרת של ביטוח סיעודי.

מדוע סיוע מצד עורך דין הוא חשוב לטובת מיצוי זכויות?

מצב סיעודי הוא מצב מורכב ביותר הן מבחינה פיזית אבל גם מבחינה רגשית. לדאבוננו, חלק גדול מהתביעות המוגשות בנושא אל מול חברת הביטוח כמו גם הביטוח הלאומי הופך לסיטואציה לא נעימה, בעקבות חוקרים מטעם חברת הביטוח אשר בודקים כל רובד בחייכם כמו גם מערך תביעה משפטית חזק. על כן, ייצוג וסיוע מצד עורך דין הוא חיוני לטובת מימוש זכויות וכן קבלת פיצוי כספי בעקבות נזקי גוף חמורים שהותירו אתכם עם פציעה שמשפיעה באופן משמעותי על שגרת ואיכות החיים, עד לכדי הגעה למצב סיעודי שבו אתם צריכים וזכאיים לקבל סיוע צמוד.

השארת תגובה