מה הקשר בין אלכוהול לנשירת שיער?

 

אם אתם חווים נשירת שיער ונוהגים על הדרך לצרוך כמות גדולה של אלכוהול, יתכן מאד שזו הסיבה לתופעה. במאמר הבא נסביר מה הקשר בין אלכוהול לנשירת שיער ומה כדאי לעשות כשסובלים מהתופעה.

לפני הכל – מה עושים כשיש נשירת שיער?

לפני הכל חשוב לנו שתדעו שכיום יש דרכים שנועדו לצורך טיפול בנשירת שיער אצל נשים. אנחנו ממליצים לכם לפנות לטיפולים ולא פחות חשוב מזה, להתאים את הטיפול לנשים ולגברים על מנת להבטיח את התוצאות הטובות ביותר. האופציה הראשונה היא המינוקסידיל, תכשיר עוצמתי למניעת נשירת שיער בקרב גברים ונשים כאחד. תפקידה של התרופה הוא להרחיב את כלי הדם, את זרימת הדם ובתוך כך גם את צמיחת השיער.

האופציה השנייה היא פינסטריד, תכשיר שנועד בכלל לטיפול בהגדלה של בלוטת הערמונית. התרופה מורידה את ריכוז ה- DHT, שתפקידו בין השאר לעכב של האנזים 5 אלפא רדוקטאז, מה שבפועל תורם להצמחת השיער שלנו. האופציה השלישית היא ברזל, שגם הוא מסייע בהזרמת הדם לקרקפת ותורם לצמיחת השיער. האופציה הרביעית היא ביוטין, שמעודד את היווצרות הקרטין, חומר שמעודד את צמיחת השיער.

אלכוהול מעלה את צריכת הסוכר בדם

לסוכר שבדם שלנו, שנקרא גם גלוקוז, יש תפקיד חשוב בכל הקשור לתפקוד המערכות השונות בגוף ואפילו של המוח. עם זאת, רמות גבוהות מידי של גלוקוז בגוף יכולות לגרום לסוכרת ולהתפתחות של תנגודת אינסולין. מה זה אומר? האינסולין, שאחראי על הורדת רמת הסוכר בדם, כבר לא מתפקד כתמול שלשום. מחקרים בתחום מראים כי מרבית האנשים שסובלים מתנגודת אינסולין גבוהה סובלים יותר מנשירת שיער.

מה הקשר בין אלכוהול לנשירת שיער?

כשאתם צורכים אלכוהול אתם אוכלים לא בריא

מי שכבר השתכר פעם או פעמיים בחיים ודאי מכיר את התחושה שבא לו לטרוף את העולם, לאכול את כל המזון שנמצא במקרר, אפילו כשמדובר בשעות הקטנות של הלילה. בתוך כך, אתם עלולים למצוא את עצמכם יורדים על שקית גדולה של במבה ומקנחים עם שקית קטנה של ביסלי. צריכה של מזונות לא בריאים, מה שנקרא ג'אנק פוד, פוגעת בתהליך הצמחת השיער ובזקיקי השיער וגורמת לנשירה מוגברת.

אלכוהול גורם להתייבשות

האלכוהול מגביר מאד את השתן ובתוך כך גם את הסיכוי להתייבשות. זו בדיוק הסיבה שבגינה ביום שלמחרת שתיית האלכוהול אתם צורכים הרבה נוזלים. מיותר לציין שמחסור בנוזלים פוגע מאד בתפקוד החיוני של המערכות השונות של הגוף ובתוך כך גם בצמיחת השיער. לכן, מי שסובל מחוסר נוזלים תמידי יסבול גם מיובש בשיער, שהופך אותו כמובן לחלש יותר וגורם לנשירה מוגברת.

אלכוהול מכיל חומרים משמרים

ממש כמו בכל מזון אחר שמשווקים לנו ברשתות, גם האלכוהול מכיל חומרים משמרים שמסייעים לו להחזיק מעמד לאורך זמן. תפקידם של החומרים המשמרים הללו הוא לגרום למותם של החיידקים שעלולים לגרום לו להתקלקל. אז למזון זה טוב, לשיער שלנו מסתבר שקצת פחות ובהחלט יכול לגרום לנשירה מוגברת.

אלכוהול פוגע בחומצה הפולית

החומצה הפולית מסייעת לייצור של כדוריות הדם האדומות בגוף, כמו גם לייצור של DNA ו- RNA. בתוך כך, החומצה הפולית מסייעת בהזרמה של חמצן לזקיקי השיער שלנו ומחסור בה יכול לגרום לנשירת שיער מוגברת. זקיקי השיער פשוט לא מגיעים לבגרות ולא מצליחים להצמיח שיער חדש והדרך מכאן לנשירה היא קצרה מאד.

אלכוהול מגביר את הלחץ

אולי אתם לא יודעים, אבל לחץ ומצב נפשי ירוד גורם לנשירת שיער מוגברת. בתוך כך, מחקרים מראים כי אלכוהול מגביר את רמת הלחץ ואת נשירת השיער. בנוסף, אלכוהול גורם לפגיעה באיכות השינה שלנו, שגם היא מובילה לנשירת שיער מוגברת.

לסיכום, אין ספק שאלכוהול גורם לנשירת שיער מוגברת ואם תטפלו בנשירת השיער באחת מהדרכים שציינו כאן, אין לנו ספק שאתם בדרך הנכונה להצמחת השיער מחדש.

השארת תגובה