נפצעתם במסיבה וקיבלתם טיפול רפואי לקוי? יש מה לעשות

הגעה למסיבה עם חברים או בני משפחה מהווה דרך מצוינת לפרוק אנרגיה, להכיר אנשים חדשים ואף ליצור חוויות בלתי נשכחות. יחד עם זאת, גם מסיבה תמימה עלולה להפוך לאירוע משנה חיים, בעקבות פציעה. החשיפה לפציעות היא אפילו גבוהה יותר במסיבות מאחר ומדובר לא פעם בשטחים פתוחים או במקום שאינו מתוחזק כהלכה, ועל כן גם הפציעה הקלה ביותר עלולה להחריף ולהוביל להשלכות דרמטיות על איכות החיים. באופן טבעי, לאחר פציעה – בין אם מדובר בנפילה או בהחלקה, חשוב מאוד לפנות לגורמי הרפואה לטובת קבלת טיפול רפואי שהוא לא פעם גם מציל חיים. יחד עם זאת, במידה ונפצעתם במסיבה ואתם סבורים כי הטיפול הרפואי אותו קיבלתם היה לקוי ובהתאם לכך גרם לנזק, יש בהחלט מקום לבחון הגשת תביעה.

הגשת תביעת רשלנות רפואית בעקבות פציעה במסיבה – כל מה שצריך לדעת

במידה ונפצעתם במסגרת של מסיבה וקיבלתם טיפול רפואי שהיה לטעמכם רשלני, אפשר ואף צריך לפנות לעורך דין המתמחה בתחום וזאת מתוך מטרה לבחון את אופן הטיפול וכיצד הוא השפיע על תהליך ההחלמה. אם עד לפני מספר שנים רשלנות רפואית הייתה כמעט ולא מוכרת, כיום ניתן לומר כי המגמה השתנתה, וזאת בעקבות הגשה של תביעות רשלנות רפואית בשלל תחומים. תוכלו לקרוא בהרחבה על רשלנות רפואית, וזאת מתוך מטרה להבין האם המקרה שלכם אכן עומד בהגדרה המשפטית, וזאת מתוך מטרה לקבל החלטה להגשת תביעה שיכולה להניב בעבורכם סכומי כסף גבוהים בעקבות נזק שנגרם כתוצאה מהרשלנות לכאורה מצד הצוות הרפואי או המוסד בו קיבלתם את הטיפול.

 

 

על מנת להגיש תביעת רשלנות נדרש קודם כל להוכיח כי הצוות הרפואי חרג מהסטנדרט הרפואי המקובל, ובעקבות כך נגרם נזק שלא היה נגרם אילולא הרשלנות. עורך דין מומחה לתחום ידע לבחון את פרטי המקרה בהתאם לראיות שתומכת בטענה שלכם (כמו למשל מסמכים רפואיים) לצד קבלת חוות דעת מקצועית מרופא מומחה אשר עוסק באותו תחום טיפולי, כאשר חוות הדעת של הרופא המומחה היא בעלת משקל נכבד מקבלת ההחלטות של בית המשפט האם לקבל את התביעה או לדחות אותה על הסף.

אילו מקרים עונים להגדרה של רשלנות רפואית?

לא כל מקרה רפואי נחשב בהגדרה המשפטית של רשלנות רפואית. על מנת להוכיח כי אכן נגרם נזק שלא היה מתרחש לולא הטיפול הרפואי, נדרש להוכיח קשר סיבתי. על מנת להוכיח זאת נדרש להביא לעורך הדין מסמכים רפואיים התומכים בטענה כי הצוות התרשל בתפקידו, ובמידה ונגרם נזק זמני או קבוע, לפנות לוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי, מתוך מטרה לקבל אחוזי נכות שיהוו גם הם משקל בקבלת ההחלטות בנוגע להיקף הפיצוי, באם אכן נמצא כי המקרה שלכם – החל מפענוח שגוי של בדיקות, עיכוב בביצוע הליכים רפואיים ועוד. כל מקרה נבחן לגופו ועל כן רק התייעצות עם עורך דין היא זו שתוביל לקבלת החלטות בנוגע לסכום התביעה ובהתאם לכך גם להגדיל את הסיכוי לקבל את הפיצוי שמגיע לכם.

לסיכום

נפצעתם במסיבה ואתם סבורים כי הצוות הרפואי התרשל בתפקידו? יש מה לעשות בעניין, וזאת על ידי הגשה של תביעת רשלנות רפואית. מאחר וחלה חובת התיישנות על הגשת תביעות מהסוג הזה, רצוי להגיש את התביעה בהקדם האפשרי ובכך להוביל למיצוי זכויות מלא בעקבות טיפול רשלני שהתרחש בעקבות פציעה במקום תמים כמו מסיבה, אך הפך לחלק משמעותי משגרת החיים בעקבות ההשלכות של הרשלנות על היבטים רבים בחיים.

השארת תגובה