חיים בצבע – איל, משה ורפי אדרעי מעומתת אחינועם פועלים רבות למען הנוער ישראל

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 ומאז הצליחה ליצור שינוי ממשי בחברה הישראלית, לא מעט בזכות עשייה מבורכת שנועדה למען יצירה של שווין הזדמנויות בעבור בני הנוער המתגוררים באזורי הפריפריה. למעשה, המייסדים בראשות האחים רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי נולדו וגדלו בעיר צפת ורואים בפריפריה כמנוע צמיחה משמעותי בעבור דור העתיד של מדינת ישראל. לכן, החליטו להקים עמותה מתוך חובה מוסרית וערכית, כאשר לאורך השנים הצליחה העמותה להישאר מתחת לראדר התקשורתי, עד עכשיו.

עשייה למען בני הנוער בישראל במסגרת שורה של תוכניות

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי כחלק מהבנה כי הרשויות בישראל כמו גם גורמי החינוך לא פעם נתקלים בקשיים שנוצרים בעקבות פערים חברתיים כמו גם כלכליים. על כן, החליטו האחים לקדם שורה ארוכה של תוכניות לטווח הרחוק, כאשר אחת מתוכניות הדגל של העמותה היא ליווי אישי של בני נוער החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה בגילאים בוגרים יותר, כחלק ממטרה לספק תמיכה וסיוע שיובילו להסרת תקרת הזכוכית שלא פעם גורמת לבני נוער ליפול בין הכיסאות, ובהתאם לכך לא להגשים את עצמם ואת השאיפות המקצועיות שלהם. על כן, בעמותה פועלים מתנדבים אשר מלווים את בני הנוער לכל אורך הדרך, וזוכים לתמיכה מלאה מצד הרשויות.

 

 

חלוקת מחשבים – חלק מהותי מפעילות העמותה

בזמן מגפת הקורונה הבינו רפי אדרעי מעמותת אחינועם כי הפערים בחברה הישראלית רק הולכים וגדלים, בעקבות המעבר ללמידה מרחוק בעקבות הגבלות הסגר החברתי. על מנת לספק לאותם בני נוער מעוטי יכולת כלכלית אפשרות להמשיך בשגרת הלימודים, החלו בעמותה לקדם חלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים לערי הפריפריה, כאשר הפרויקט הזה נחל הצלחה אדירה עם חלוקה של מעל ל-20,000 מחשבים. לאור ההצלחה, ממשיכים בעמותה לקדם את הפרויקט הזה תחת הכותרת "לא משאירים אף ילד מחוץ לכיתה", ולכם יש את האפשרות לקחת חלק דרך תרומה של מחשבים. פרטים נוספים אודות הפרויקט הזה לצד פרויקטים נוספים, ניתן לקבל באתר הרשמי של העמותה.

פעילות ענפה המתרחשת לכל אורך השנה

הייחודיות של עמותת אחינועם נובע בשל הרצון העז של המייסדים ליצור עתיד טוב יותר בעבור בני הנוער המתגוררים במדינת ישראל. על כן, רפי אדרעי ביחד עם איל אדרעי וכן משה אדרעי מקדמים תוכניות חברתיות הכוללות בין היתר שיפוץ של מבנים, קידום חינוך מוזיקלי בעיר צפת, חלוקת מלגות כלכליות לבני ובנות נוער מעוטי יכולת וכן קידום של בני ובנות העדה האתיופית להשתלבות בתפקידים בכירים בצבא, כולל תפקידי קצונה. הפעילות הזו מצליחה הן בשל רצון עז לקדם תהליכים והן בשל שיתופי פעולה מול רשויות הרווחה, כאשר ברבות השנים קצרה העמותה שבחים מקיר לקיר בעקבות עשייה ענפה שמתרחשת לכל אורך ימות השנה, כולל במצבי משבר כמו בזמן תקופת מגפת הקורונה או משברים כלכליים חמורים.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה מובילה בתחומה אשר מצליחה לשנות ולשפר את חייהם של אלפי בני נוער, כחלק מראייה לטווח הרחוק בעקבות רצון עז לצמצם את הפערים ובכך להוביל ליצירה של חברה מתוקנת ומובילה, וזאת למרות הפערים הגיאוגרפיים כמו גם הכלכליים. אם גם אתם רוצים להצטרף לעשייה וכן לקבל פרטים נוספים, זה הזמן להיכנס לאתר ובכך להצטרף למשפחת עמותת אחינועם המורכבת ממתנדבים כמו גם מייסדים שפועלים באהבה גדולה למען דור העתיד של מדינת ישראל.

השארת תגובה