סוגי פסטיבלים בעולם

האם אי פעם יצא לכם לקחת חלק בפסטיבל עולמי? ישנם סוגי פסטיבלים שונים המתקיימים ברחבי העולם, החל מקרנבל ברזילאי, פסטיבלים קלאסיים ועד לפסטיבל של מוזיקה אלקטרונית. אם טרם ביקרתם בפסטיבל רחב היקף, פיזזתם לקצבה של מוזיקה הבוקעת מרמקולים ענקיים, התלבשתם בתלבושות מפוארות או הקמתם מבנים ייחודיים – כנראה שאתם חייבים לקרוא את הכתבה הבאה, כי היא בטוח תגרום לכם לטוס לפסטיבל השנה.

פסטיבלים בעולם

קרנבל ברזילאי בריו דה ז'נרו

כמה יופי ותרבות מסורתית אפשר לספוג בברזיל? מסתבר שדי הרבה. מגוון תלבושות ייחודיות, מוזיקה קצבית ומיליוני אנשים שמגיעים לקחת חלק בקרנבל ברזילאי ענק, נוחתים בריו דה ז'נרו וחוגגים במשך ארבעה ימים בקרנבל הכי ססגוני בעולם. האירוע כולל תהלוכות רחוב מרהיבות ומשאיות גדולות עם מוזיקה ברזילאית, תזמורת חיה ורקדנים מקצועיים. קצב הסמבה והקרנבל המסורתי של ברזיל, סוחף אחריו תיירים רבים מידי שנה.

טומורולנד

אחד הפסטיבלים המובילים באירופה הוא פסטיבל טומורולנד. מדובר בפסטיבל מוזיקה אלקטרונית שנערך בבלגיה, בעיירה הקרויה בום. בדרך כלל הפסטיבל מתקיים בחודש יולי, ובו מופיעים שלל הדיג'ייז המובילים בתחום כמו טייסטו או דיקסון. לא רק שהמוזיקה נהדרת, אם כי הפסטיבל מרהיב ביופיו ומתהדר בעיצוב ייחודי, תפאורה נדירה ורקדנים מקצועיים שלא חוששים לבצע תרגילים באוויר. יתרה מזאת, בפסטיבל מבצעים שימוש בניירות גלגול שונים, רוקדים לצלילי המוזיקה הטובה ביותר בנישה ומכירים אנשים מכל רחבי העולם.

פסטיבל השלג והקרח

בחרבין שבסין מתקיים פסטיבל ייחודי שכל כולו שלג וקרח. מדובר בפסטיבל הגדול ביותר בעולם בתחום ומי שמצליח להגיע למתחם הפסטיבל יזכה לחזות בפסלים שגולפו בקרח, מגדלים גבוהים ומבנים רחבי היקף עשויי קרח ואף יותר מזה – ניתן להיכנס אליהם וליהנות מתצוגת אלמנטים נוספים שעשויה גם היא… כן! מקרח! בהחלט מדובר בפסטיבל ייחודי ומרהיב, כך שאם בתקופת ינואר-פברואר אתם מגיעים לסין, מוטב שתגיעו למתחם הפסטיבל ותיהנו מכל היופי הזה.

פסטיבל ברנינג מן

אי שם בנבדה הרחוקה שבארצות הברית, מתקיים פסטיבל מרהיב וקסום: הברנינג מן. משתתפי הפסטיבל מקימים מבנים ייחודיים ויוצרים את התפאורה המעצבת את המתחם. הפסטיבל כולו דוגל בשיתופיות, אחווה, ניקיון הסביבה, מוזיקה טובה ואמנות, כמו כן, משתתפי הפסטיבל לנים באוהלים, קראוונים ומבני לינה מאולתרים והם יוצרים את המבנים והתחפושות בהתאם לנושא הפסטיבל (משתנה מידי שנה). אם תהיתם מדוע קוראים לפסטיבל ברנינג מן (איש בוער), אז כדאי שתדעו שהסיבה נעוצה בעובדה שבאחד מימי הפסטיבל שורפים דמות אדם עשויה עץ בטקס ייחודי.

אוקטוברפסט

קשה לדבר על פסטיבלים בעולם מבלי להזכיר את האוקטוברפסט – פסטיבל הבירה של גרמניה. עם תום חודש ספטמבר ותחילת חודש אוקטובר, מינכן הופכת למוקד משיכה למיליוני תיירים שרוצים לקחת חלק בפסטיבל המדליק הזה וליהנות מסוגי בירה ייחודיים, לכן אין זה מפליא שמדובר בפסטיבל הגדול בעולם מבחינת כמות האנשים שמגיעים אליו.

 

קרח? בירה? מוזיקה אלקטרונית? סמבה? הקמת מבנים מאולתרים? כן, כמו ששמתם לב סוגי הפסטיבלים שונים, מיוחדים ובעיקר מרהיבים, כל אחד בתחומו. אז בפעם הבאה שאתם מתכננים טיול בחו"ל, התעדכנו במועדי הפסטיבלים השונים וקחו חלק באחד מהאירועים החגיגיים ביותר בעולם.

השארת תגובה