הפקת פסטיבל: הנה 5 דברים שאסור לכם להתפשר עליהם

הפקת פסטיבל

ימי הקיץ הנעימים מביאים עמם מלבד שמש וים: הופעות, פסטיבלים, הצגות ושאר מופעים ואטרקציות המתאימות עבור ילדים ומבוגרים. בכך אפשר למצוא בכל רחבי הארץ פסטיבלים מסוגים שונים, אליהם מגיעים אנשים מכל מקום.

פסטיבל הוא אירוע גדול שמתאים עבור כל הגילים, בעוד שמדובר באירוע אליו מגיעים מכל הארץ או העולם! בכך ניתן למצוא אירועים ופסטיבלים לילדים שכוללים הופעות שירים וריקודים, ישנו 'פסטיבל הבירה' שמתאים עבור מבוגרים, פסטיבלים לסטודנטים, פסטיבלים לבני הגיל השלישי ובכלל – כאלה המתאימים עבור כל מי שרוצה לשמוח, לבלות וליהנות.

ארגון פסטיבל – ככה תעשו זאת בצורה נכונה

אם אתם מתכננים אירוע כזה, חשוב שהוא יערך בקפידה ובתשומת לב מרבית, בעוד שישנם כמה דברים שאסור להתפשר עליהם כמו: ציוד איכותי, אלמנטים עבור נוחות בעת האירוע ושאר אמצעים. את הציוד הדרוש לקיום האירוע אפשר להשכיר מ  play music – חנות המספקת מסכים גדולים וציוד ברמה גבוהה במיוחד, המתאים לאירועים גדולים וקטנים. אז על מה אסור להתפשר? הנה רשימה של 5 דברים שאסור לפספס:

ציוד חשמלי מתאים

כפי שהזכרנו, כדי לקיים פסטיבל או כל אירוע גדול, יש להצטייד בציוד חשמלי מתאים, כגון: גנרטורים להפעלה של תאורה והגברה ( וזאת במידה והאירוע מתקיים במרחב חיצוני). עוד דרושים מקרנים ומסכים להקרנת סרטונים, מצגות וכל מה שצריך עבור האירוע, כמו עמדת DJ, מגברים, במה, ושאר ציוד לאירועים.

הפקת פסטיבל

בטיחות הקהל

דבר נוסף שיש לשים אליו לב הוא בטחון הקהל שמגיע לאירוע. וודאו כי המקום בו אתם מקיימים את הפסטיבל, בטוח. שימו לב כי אין אלמנטים שעלולים לגרום לנפילה, תאונות או שריפה. סרקו את השטח ובררו עם הרשויות אילו אישורים תצטרכו לקבל כדי לקיים את הפסטיבל. חשוב כי יהיה לכם גם ציוד כיבוי אש במקום, אמבולנס זמין וקיים במקום למקרי חירום, ושאר כלים, ציוד ומכשירים שנועדו למנוע אסונות.

אביזרי נוחות

כאשר אתם מארגנים פסטיבל, עליכם לדאוג למספר אביזרים שנועדו לאפשר שהייה נוחה במקום. רשתות צל לימים חמים דרושות במיוחד, כמו גם אוהלים אשר יגנו על האורחים מפני קור וגשם בימים קרים. וודאו כי ישנם כסאות במקום או פינות ישיבה, כמו גם עמדה לשתיית מים וריענון. יש לוודא כי אתם שוכרים שירותים ניידים במידה והאירוע מתקיים בשטח פתוח גדול או בטבע, בזמן שכל הציוד הדרוש יאפשר קיום נכון של הפסטיבל.

מאבטחים

כעת שאתם פחות או יותר מוכנים לאירוע, נותר לכם לשכור צוות מאבטחים שיאבטח את החגיגה. זה נכון, כל אירוע גדול הוא כזה שמאובטח על ידי המשטרה, אך גם את המהלך הזה יש לבצע בתיאום מול הרשויות.

ביטוח

בטחו את האירוע שלכם לכל מקרה של חלילה אסון. כיום ישנן חברות ביטוח לעסקים או לארגונים גדולים אשר מבטחות את האירוע ואת המשתתפים בו. כך בכל מקרה של אסון, מחדל או כל נזק אחר שיגרם לבני אדם בעלי חיים או לסביבה – ניתן יהיה לכסות את הנזקים באמצעות כספי הביטוח.

לסיכום, מי שרוצה לארגן פסטיבל, חשוב שיעשה זאת בהקפדה רבה, שכן הקמת אירוע כזה דורשת לא מעט תכנונים. כמו כן, כדאי לשאוב השראה מפסטיבלים באירופה ובחו"ל, כך תוכלו להעניק למבלים אווירה ייחודית. עם זאת, לאחר שתסדרו את כל הדרוש, תוכלו ליהנות מהפקה שכל כולה שלכם, אותה ארגנתם ביצירתיות, בטיחות והקפדה.

קראו גם: סוגי פסטיבלים בעולם

השארת תגובה