מארגנים מסיבת ברביקיו כמו בארגנטינה: 5 נתחי הבשר שאתם חייבים להכיר

אם אתם מארגנים מסיבת על האש כמו בארגנטינה, אתם נמצאים במקום הנכון. רוצים להכין את העל האש המושלם? קבלו 5 נתחי הבשר שאתם חייבים להכיר.

שקדי עגל

אם שמעתם פעם במסעדה את השם חליוואת, דעו לכם שהכוונה היא לשקדי עגל. שקדי עגל מגיעים למעשה מהבלוטות של הפרה ויש להם טעם שמרגיש במשהו את כבד האווז. שקדי עגל הם בחירה מצויינת, המרקם שלהם נימוח ועסיסי שמרגיש גם מעט שמנוני. אבל, לפני שאתם נבהלים, חשוב לציין שמדובר בחלק לא שומני בכלל, פחות מ- 10% שומן שזה מעולה. הטעם של השקדים עשיר ומעודן והאמת שההכנה שלהם על הגריל היא מאד פשוטה.

לפני שאתם ממהרים לזרוק אותם על הגריל אתם צריכים לנקות את השקדים. על השקדים יש מין קרום שמנוני כזה, בקשו מהקצב להסיר אותו, תוכלו כמובן להסיר אותו בעצמכם. איך עושים את זה? הרתיחו את השקדים והניחו אותם מיד בקערה עם קרח. לאחר מכן, תוכלו להסיר בקלות את הקרום שעליו דיברנו. כל מה שאתם צרכים לעשות עכשיו זה לשפד את השקדים בשיפודים של שקדי עגל, לצלות אותם לזמן קצר ונגמר הסיפור.

סינטה

סינטה הוא נתח בשר דק מאד שמספרו הוא 11, נתח מעולה עם טעמים יוצאי דופן והוא מעולה לצלייה על הגריל. הסינטה הוא נתח שיכול להגיע עם פס שומן בצדו, יש כאלה שמגיעים ללא פס השומן. את הנתח הזה קוצבים מהחלק האחורי של הפרה והוא מזכיר מאד בטעם שלו את הפיקניה. אז איך עושים אותו על האש? צלייה קצרה מאד בשני הצדדים על מנת שלא יישרף ואתם מקבלים נתח מושלם. שימו לב, הנתח עצמו הוא דק מאד ויש לנו נטייה לצלות אותו יתר על המידה, הימנעו מזה.

 

 

טומהוק

טומהוק הוא סטייק עצום מבשר בקר ויש לו עצם ארוכה יחסית. מדובר בנתח פשוט מעולה, במיוחד על הגריל. המרקם שלו הוא חמאתי והוא עשיר בטעמים ועסיסי מאד. אז איך עושים אותו על האש? חממו את הגריל לחום הגבוה ביותר וצרבו אותו למשך 4 דקות לכל צד. שימו לב, מדובר בסטייק עבה מאד ולכם יש מצב שמידת העשייה לא תהיה אחידה בכל הצדדים. יחד עם זאת, מדובר בחוויה פשוט מרנינה לכל אוהבי הבשר ואנחנו בטוחים שהנתח הזה יתמודד אצלכם על אחד מהמקומות הראשונים במסיבה.

סקירט סטייק

סקירט סטייק מכונה גם נתח קצבים דק והוא מגיע מהחלק התחתון של הפרה. הטעמים של הנתח הזה עמוקים ובשרניים ואם תצלו אותו נכון על הגריל, תקבלו מרקם מיוחד מאד של טעמים. אז איך נכין אותו על הגריל? צלייה קלה על הגריל תוציא ממנו מגוון רחב של טעמים שלא תוכלו להישאר אדישים אליהם, אז קדימה לעבודה. שימו לב שאתם לא צולים אותו יותר מידי, הוא עלול להישרף.

סטייק פורטרהאוס

סטייק פורטרהאוס הוא נתח המורכב מפילה וסינטה, 40% ו- 60% בהתאמה. בין שני הנתחים הללו מפרידה עצם בצורה של T וניתן כמובן להסיר אותה. הפילה הוא רך מאד ויש לו מרקם חמאתי ואילו לסינטה יש טעמים בשרניים ועסיסיים. זה בדיוק הסוד של הנתח הזה, השילוב בין העולמות. איך תכינו אותו על האש? וודאו שהנתח לא עבה מידי ותוכלו לצלות אותו על הגריל.

לסיכום

אם אתם רוצים להכין את העל האש המושלם, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לנסות את הנתחים המעולים שהצגנו במאמר זה, שיהיה בתיאבון.

השארת תגובה